Idea Legal – znak zastrzeżony

Dla przedsiębiorcy najłatwiejszy sposób do wyróżnienia swoich usług lub produktów na tle konkurencji to ich oznaczenie znakiem towarowym.

Ważne, aby wybrana forma identyfikacji była nie tylko łatwo zapadająca w pamięć, ale również oryginalna i jedyna w swoim rodzaju.

Swój znak towarowy możesz chronić prawnie poprzez rejestrację w Urzędzie Patentowym RP. Jak tak zrobiłam i zarejestrowałam słowny znak towarowy IDEA LEGAL dla Mojej Kancelarii.

Przekonaj się na czym polega zastrzeżenie znaku i dlaczego warto postawić na taką formę zabezpieczenia swojej marki!

Zastrzeżony znak towarowy

Głównym powodem, dla którego przedsiębiorcy decydują się na rejestrację własnych oznaczeń uzyskanie wyłącznego prawa do posługiwania się nimi w celach biznesowych, marketingowych lub handlowych.

Na mocy decyzji Urzędu Patentowego RP zgłaszający staje się wyłącznie uprawniony do korzystania z tego znaku oraz do zakazywania innym posługiwania się znakiem takim samym lub podobnym. Prawo ochronne ma charakter terytorialny.

Po dokonaniu rejestracji znaku uzyskałam prawo do zakazywania innym podmiotom świadczenia usług prawnych na terytorium Polski, pod oznaczeniem słownym IDEA LEGAL. Moje prawa będą skuteczne niezależnie od tego w jakim ujęciu graficznym zostały by wyrażone zastrzeżone słowa.

Korzyści z zabezpieczenia marki za pomocą rejestracji

Znak towarowy ułatwia klientom identyfikację towarów i usług przedsiębiorcy. Jest również nośnikiem informacji o renomie i pełni funkcje reklamowe. Dlatego ochrona marki jest niezwykle ważna.

Zastrzeżenie znaku niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Ochrona wynika z samego faktu rejestracji i obejmuje wszystkie towary i usługi objęte zgłoszeniem.
  • Znak towarowy jest wpisywany do rejestru Urzędu Patentowego UP i jest jawny dla wszystkich uczestników rynku.
  • Dodanie do znaku ®
  • Możliwość udzielania licencji na znak towarowy.
  • Zarejestrowany znak towarowy może być przedmiotem obrotu lub zabezpieczenia.

Idea Legal ®

Cieszę się, że mogę z pełną dumą oświadczyć, że znak zastrzeżony Idea Legal zapewnia mi pełną ochronę marki na rynku dzięki rejestracji w Urzędzie Patentowym RP. Podąż śladami Idea Legal i zadbaj o zabezpieczenie prawa do znaków towarowych we własnym przedsiębiorstwie, korzystając z zalet płynących z zastrzeżenia marki!

r.pr. Elżbieta Figat-Michalak

 

Pozostawienie komentarza pod artykułem będzie uważane, za wyrażenie przez Panią/Pana zgody w rozumieniu art. 6 ust. 1. lit. a RODO na przetwarzanie danych osobowych w celu opublikowania Pani/Pana imienia i nazwiska lub „nick” jako autora zamieszczonego komentarza. Udzielona zgoda może być wycofana w każdym czasie poprzez kontakt na adres e-mail Kancelarii kontakt@radcaprawnyefm.pl lub poprzez usunięcia komentarza. Wskazuję, że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej wpisów w tej kategorii:

Logo ze stocka

Logo ze stocka

Impulsem do napisania tego artykułu była informacja prasowa[1] . Pracownia słynnego polskiego grafika Andrzeja...

czytaj dalej